Grafické obrazy

SPOMIENKY PRÍRODY UKRYTÉ V OBRAZOCH

Sama príroda tvorí umenie, stačí sa len pozorne dívať…

Existuje veľa možností ako tvoriť grafiku. Mňa najviac oslovila tvorba grafiky z digitálnej fotografie, prostredníctvom ktorej vytváram abstraktné obrazy. Zameriavam sa predovšetkým na prírodné motívy. Pri svojej tvorbe nachádzam jedinečnosť v makrofotografii a prostredníctvom nej sa snažím zachytiť zaujímavé a neopakovateľné podoby prírody naprieč všetkými ročnými obdobiami. Fotoaparát ma sprevádza na každej mojej ceste prírodou, či už je to turistika v horách alebo len prechádzka parkom.

Obrazy, ktoré tvorím sú pre mňa spomienkou na miesto, zážitok, čokoľvek krásne, čo ma zaujalo a očarilo. Prostredníctvom obrazu si uchovávam jedinečnú podobu spomienky na moment, ktorý sa v prírode už nikdy nezopakuje identicky ako v danej chvíli, ktorá ma upútala. Prostredníctvom symetrie svojím obrazom dodávam harmóniu, stabilitu, vyrovnanosť a nadčasový princíp vizuálnej rovnováhy, ktorú symetria navodzuje.

Príroda ponúka nekonečné množstvo inšpirácií. Neexistuje v nej statickosť, neustále sa mení, …žije, dýcha, pretvára samu seba. Obnovuje, ale aj ničí. Má nežnú aj divokú stránku, je pokojná aj nespútaná. S príchodom jari sa prebúdza, v lete žiari, v jeseni zafarbí krajinu nekonečnou škálou farieb a v zime na čas utíchne, aby sa opäť prebudila.

 

Každý obraz v sebe niečo skrýva…

Všetky farby majú svoj význam…

Drobný detail niečo napovie…

 

OBRAZY ZALIATE V ŽIVICI

Jedinečné moderné prevedenie obrazov, ktoré sú zaliate špeciálnou UV stabilizovanou čírou živicou, ktorá obrazom dodáva efektný lesklý povrch, vysokú hĺbku, farebnosť a ostrosť.

Prevedenie obrazov v živici:

1. Obrazy bez rámu (závesný systém z nerezovej ocele nie je viditeľný z čelnej strany obrazu) Moderné prevedenie obrazu bez skla!

2. Obrazy s dreveným kazetovým rámom (tenký brezový rám čiernej farby + 6cm čierna/ slonovinová pasparta) Moderné rámovanie bez skla!

OBRAZY  –  KLASICKÉ RÁMOVANIE

Grafické obrazy sú zarámované klasickým spôsobom, a to v kvalitných kovových profiloch nemeckej značky Nielsen, doplnené 6cm čiernou/slonovinovou paspartou a sklenou tabuľou. Farby rámov sú možné rôzne, informujte sa.

Obrazy a druhy rámovania je možné vidieť vo výstavných priestoroch môjho ateliéru na adrese: Strojárenská 46, Valaská-Piesok. Ak máte záujem o grafické obrazy, informujte sa prostredníctvom emailu: info@katarinaziak.sk

Veronika v novom šate

Veronika v modrom šate

Alchemilka

Alchemilka

Pozdrav z neba

Pozdrav z neba

Farba zeme

Farba zeme

V čipke odetá

V čipke odetá

Jesenné poludnie

Jesenné poludnie

Zimná nostalgia

Novembrový mráz

Štúdia v ružovej

Štúdia v ružovej

Ružový závoj

Ružový závoj

Jesenné ráno

Jesenné ráno

Zimný dotyk

Zimný dotyk

Zimná nostalgia

Zimná nostalgia

Jazerný vánok

Jazerný vánok

Polnočný motýľ

Polnočný motýľ

Africký sen

Africký sen

V katedrále