Graphical paintings

MEMORIES OF NATURE HIDDEN IN PICTURES

Nature itself creates art, just look carefully …

Existuje veľa možností ako tvoriť grafiku. Mňa najviac oslovila tvorba grafiky z digitálnej fotografie, prostredníctvom ktorej vytváram abstraktné obrazy. Zameriavam sa predovšetkým na prírodné motívy. Pri svojej tvorbe nachádzam jedinečnosť v makrofotografii a prostredníctvom nej sa snažím zachytiť zaujímavé a neopakovateľné podoby prírody naprieč všetkými ročnými obdobiami. Fotoaparát ma sprevádza na každej mojej ceste prírodou, či už je to turistika v horách alebo len prechádzka parkom.

Obrazy, ktoré tvorím sú pre mňa spomienkou na miesto, zážitok, čokoľvek krásne, čo ma zaujalo a očarilo. Prostredníctvom obrazu si uchovávam jedinečnú podobu spomienky na moment, ktorý sa v prírode už nikdy nezopakuje identicky ako v danej chvíli, ktorá ma upútala. Prostredníctvom symetrie svojím obrazom dodávam harmóniu, stabilitu, vyrovnanosť a nadčasový princíp vizuálnej rovnováhy, ktorú symetria navodzuje.

Príroda ponúka nekonečné množstvo inšpirácií. Neexistuje v nej statickosť, neustále sa mení, …žije, dýcha, pretvára samu seba. Obnovuje, ale aj ničí. Má nežnú aj divokú stránku, je pokojná aj nespútaná. S príchodom jari sa prebúdza, v lete žiari, v jeseni zafarbí krajinu nekonečnou škálou farieb a v zime na čas utíchne, aby sa opäť prebudila.

 

Each image hides something in itself …

All colors have their meaning …

A small detail will say something …

OBRAZY ZALIATE V ŽIVICI

Jedinečné moderné prevedenie obrazov, ktoré sú zaliate špeciálnou UV stabilizovanou čírou živicou, ktorá obrazom dodáva efektný lesklý povrch, vysokú hĺbku, farebnosť a ostrosť.

Prevedenie obrazov v živici:

1. Obrazy bez rámu (závesný systém z nerezovej ocele nie je viditeľný z čelnej strany obrazu) Moderné prevedenie obrazu bez skla!

2. Obrazy s dreveným kazetovým rámom (tenký brezový rám čiernej farby + 6cm čierna/ slonovinová pasparta) Moderné rámovanie bez skla!

OBRAZY  –  KLASICKÉ RÁMOVANIE

Grafické obrazy sú zarámované klasickým spôsobom, a to v kvalitných kovových profiloch nemeckej značky Nielsen, doplnené 6cm čiernou/slonovinovou paspartou a sklenou tabuľou. Farby rámov sú možné rôzne, informujte sa.

Obrazy a druhy rámovania je možné vidieť vo výstavných priestoroch môjho ateliéru na adrese: Strojárenská 46, Valaská-Piesok. Ak máte záujem o grafické obrazy, informujte sa prostredníctvom emailu: info@katarinaziak.sk

Veronika v novom šate

Veronica in new dress

Alchemilka

Alchemilka

Pozdrav z neba

Greeting from heaven

Farba zeme

Ground color

V čipke odetá

Dressed in lace

Jesenné poludnie

Autumn noon

Zimná nostalgia

November frost

Štúdia v ružovej

Study in pink

Ružový závoj

Pink veil

Jesenné ráno

Autumn morning

Zimný dotyk

Winter touch

Zimná nostalgia

Winter nostalgia

Jazerný vánok

Lake breeze

Polnočný motýľ

Midnight butterfly

Africký sen

African dream

In the catedral