Šperky pre OZ ZVIERATÁ V NÚDZI

Pomáhať tým, ktorí si pomôcť sami nedokážu, je dôležité. U zvierat to platí dvojnásobne, pretože nedokážu povedať, že im niekto ubližuje. Dokážu sa síce brániť, ale ich obrana má obmedzené hranice. Nedokážu hovoriť, ale pohľad do ich očí hovorí za všetko.

Obdivujem ľudí, ktorí sa rozhodnú  niečo zmeniť, nezištne pomôcť a veria v to čo robia. Aj keď nepochybujem, že je to častokrát smutné, v mnohých prípadoch už záchrana nie je možná, no napriek tomu sa stále snažia pomáhať a zlepšiť život nechcených, týraných či zanedbávaných zvieracích duší. Práve preto som sa rozhodla, že skúsim aj ja pomôcť. Spoločne s Jankou Paulíkovou, ktorá stojí za  OZ ZVIERATÁ V NÚDZI , sme vytvorili šperky, ktoré sú venované práve na pomoc pre zvieratá, ktoré to potrebujú. Janku osobne poznám a preto viem, že zvieratá, ktorým nezištne pomáha, častokrát doslova zachraňuje ich životy, sa v jej starostlivosti majú naozaj dobre a našli svoj nový domov.

Ak sa rozhodnete občianske združenie podporiť, môžete tak urobiť: zakúpením šperku na FB stránkeOZ ZVIERATÁ V NÚDZI alebo môžete združeniu prispieť ľubovoľnou čiastkou na účet – IBAN: SK59 0900 0000 0051 4143 4665

OZ ZVIERATÁ V NÚDZI
Tehelná 29
976 97 Nemecká
email: oz.zvieratavnudzi@gmail.com
Facebook: (20+) OZ Zvieratá v núdzi | Nemecká | Facebook
Instagram: OZ Zvieratá v núdzi (@oz_zvierata_v_nudzi) • Fotky a videa na Instagramu
www.hnojsity.sk  Vyrábajú prírodné peletované hnojivo schválené aj pre ekologické poľnohospodárstvo. Instagram: SITY (@hnoj.sity) • Fotky a videá na Instagrame

Naše občianske združenie vzniklo v lete 2017. Ako jedno z mála združení na záchranu zvierat sa venujeme pomoci hospodárskym zvieratám ako sú kone, kravy, ovce či kozy, ale aj exotickým zvieratám ako lamy, ťavy a iné a samozrejme psíkom a mačičkám.

A prečo vzniklo? Už od malička som zachraňovala zvieratá z ulice. Vždy keď sa nejaký psík túlal, vzala som ho domov. Zvieratá proste zbožňujem a kone sú moja srdcovka. Keď som mala 15 rokov, rodičia mi kúpili môjho prvého koňa, …tak to začalo. Neskôr sme s rodinou uvažovali o vlastnom priestore, kde by sme naše koníky a zvieratá ustajnili. Našli sme krásny veľký areál s potenciálom. A keďže máme veľké výbehy, priestory a chuť pomáhať týmto nevinným stvoreniam, rozhodla som sa založiť občianske združenie Zvieratá v núdzi. Veľmi si vážim podpory a pomoci mojich blízkych, bez ktorých by to jednoducho nešlo. Dodali mi odvahu a pomohli mi začať.

Záchrana zvierat je finančne a časovo veľmi náročná. Aj to bol jeden z dôvodov skúsiť to spolu s ľuďmi. Nie každý má možnosť pomôcť tým, že sa takéhoto zvieratka ujme a poskytne mu nový domov. Niekedy to jednoducho nie je možné, …jednoducho povedané „koňa do paneláku“ nedostanete. Napriek tomu ľudia chcú pomáhať zvieratám, ktoré to potrebujú, preto si veľmi vážime, keď na pomoc pre zvieratá prispejú nám. Lebo s pomocou verejnosti toho zvládneme oveľa viac a môžeme pomôcť väčšiemu množstvu zvierat. Pomoc u nás nájdu všetky zvieratá, nezáleží či boli týrané, choré či staré, alebo šanca na ich záchranu je príliš malá. Jednoducho ideme do toho na plno, aj keď vyhliadky na záchranu alebo úplné uzdravenie sú veľmi malé. Ale keď sa to podarí, stojí to naozaj za to. Oni vám za to naplnia srdce tou najúprimnejšou láskou.