Najčastejšie otázky

Materiál šperkov

Hlavným materiálom, z ktorého sú šperky vyrobené je nerezová oceľ 316L, ktorá v ďalšom tvorivom procese podlieha galvanickému pokovovaniu 23,5 karátovým zlatom a 99% ródiom. Použitý materiál je zdravotne nezávadný a vhodný aj pre alergikov.

Komponenty použité pri šperkoch (retiazky, náušnicové háčiky, karabínky, atď.) sú vyrobené z nerezovej ocele 316L alebo striebra (Ag 925).

Náušnicové háčiky - tvary a materiál (chirurgická oceľ/ Ag 925)

Náušnicové háčiky sú vyrobené z chirurgickej ocele alebo striebra (Ag 925). Klasické afroháčiky na náušniciach je možné zameniť za uzatvárateľné háčiky, napichovacie puzetky alebo klipsne (ak nemáte prepichnuté uši), zmenu háčika je potrebné označiť v objednávke.

Farebné povrchové úpravy - pozlátenie šperkov

Šperky sú galvanicky pozlátené 23,5 karátovým zlatom a 99% ródiom (žlté, biele, ružové a čierne zlato).

Textilné strapce - farby

Textilné strapce dopĺňajúce vybrané modely šperkov, sú možné v rôznych farbách. Farbu strapca je potrebné označiť v objednávke.

 

 

Farebné textilné náramky

Textilné náramky sú možné v rôznych farbách. Farbu náramku je potrebné označiť v objednávke.

Brioletky SWAROVSKI - farby

Sklenené brioletky SWAROVSKI sú možné v rôznych farbách. Farbu, ktorú si vyberiete, je potrebné označiť v objednávke.

Drahokamy & minerály

Darčekové krabičky

Súčasťou balenia každého šperku je darčeková krabička.

Darčekové kazety

Ak máte záujem o špeciálne darčekové balenie, v ponuke sú 2 druhy darčekových kaziet. Kazety sú vyrobené výhradne ručne, je to poctivý slovenský výrobok! Ide o kombináciu dreva, zamatu, špeciálneho art papiera alebo prírodného korku. Darčekové kazety môžete využiť aj ako šperkovnicu na bezpečné odloženie Vašich šperkov. Pre ďalšie informácie ma prosím kontaktujte: info@katarinaziak.sk 

2 rozmery: 

malá kazeta (18x18x3cm) 

veľká kazeta (18x27x3cm).

Dodanie tovaru (skladom / na objednávku)

Tovar skladom

Priemerná doba expedície tovaru zo skladu predávajúceho prepravcovi sa pohybuje v rozmedzí 1 – 3 pracovných dní v rámci SR, medzinárodné objednávky 2 – 5 pracovných dní od potvrdenia objednávky, ak je tovar dostupný skladom. Dodanie objednaného tovaru bude realizované v čo najkratšom termíne podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho.

Tovar na objednávku

Doba expedície tovaru na objednávku (t.j. tovar, ktorý nie je skladom) od predávajúceho prepravcovi sa pohybuje v rozmedzí 7 – 21 pracovných dní od potvrdenia objednávky.

Pri objednávke šperku s farebnou povrchovou úpravou (BIELE / ŽLTÉ / RUŽOVÉ / ČIERNE ZLATO), ktorý nie je skladom, treba rátať 14-21 dní.

Spôsob platby
 • platba na dobierku – ide platbu v hotovosti pri odovzdaní tovaru kupujúcemu. Možnosť platby na dobierku prostredníctvom Slovenskej pošty je dostupná len pre Slovenskú a Českú republiku. Platba na dobierku v prípade využitia kuriérskej služby GLS, je možná len v rámci SR;
 • platba prevodom na účet – bezhotovostná platba prevodom na účet predávajúceho. Po potvrdení objednávky, bude kupujúcemu na ním zadanú e-mailovú adresu zaslaný potvrdzujúci e-mail a príslušné informácie potrebné k platbe. Kupujúci je povinný označiť platbu variabilným symbolom, ktorý je zhodný s číslom objednávky. Tovar bude kupujúcemu odoslaný až po pripísaní príslušnej kúpnej ceny na účet predávajúceho.
 • platobná brána GoPay – online platba kreditnou alebo debetnou kartou (VISA, VISA electron, MasterCard, Maestro); cez zabezpečenú platobnú bránu OmniPay; rýchly online prevod prostredníctvom platobnej brány GoPay pre vybrané banky;
 • pri osobnom odbere – platba prostredníctvom faktúry alebo v hotovosti.
Spôsoby doručenia
 1. SLOVENSKÁ POŠTA:
  Ceny poštovného platia pre platbu vopred (platba prevodom na bankový účet). V prípade platby na dobierku, je dodanie možné len v rámci Slovenskej a Českej republiky. Všetky poštové zásielky sú zasielané 2x do týždňa.
  Cena poštovného a lehoty doručenia do xy pracovných dní od expedovania zásielky poštovým doručovateľom:
  SLOVENSKO: 3,50,-€ , SVET: 5,-€
  Slovensko: doručenie do 1 – 2 pracovných dní; Česká republika: 3 – 5 pracovných dní; Európske krajiny: 3-5 pracovných dní; Svet: 5 – 14 pracovných dní.
 2. EXPRES KURIÉR: Slovenská pošta – Expres kuriér na adresu – Preprava tovaru len v rámci Slovenska: 5,- € doručenie do 1 pracovného dňa.
 3. KURIÉR GLS:Preprava tovaru len v rámci Európy. Ceny platia pre platbu vopred (platba prevodom na bankový účet, platba prostredníctvom platobnej brány GoPay), platba na dobierku je možná len pre Slovenskú republiku. Všetky zásielky sú zasielané 2x do týždňa. Ceny poštovného a lehota doručenia do xy pracovných dní od expedovania zásielky poštovým doručovateľom: Slovensko: 5,- € doručenie do 1-2 pracovných dní; Česká republika, Maďarsko: 9,15 €, doručenie do 1-2 pracovných dní; Chorvátsko, Poľsko, Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko: 12,- €, doručenie do 2-3 pracovných dní; Belgicko, Bulharsko, Dánsko, Francúzsko, Holandsko, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Veľká Británia: 15,50 €, doručenie do 3-4 pracovných dní; Estónsko, Fínsko, Írsko, Portugalsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Vatikán: 23,- €, doručenie do 4-5 pracovných dní.
Starostlivosť o šperky a záruka

Návod  na  použitie a  záruka

Vážený zákazník zakúpením autorského šperku značky KATARINA ŽIAK® získavate záruku 24 mesiacov od zakúpenia výrobku. Šperky sú vyrábané z vysoko kvalitnej nerezovej ocele 316L, následne sú upravené 23,5 karátovým zlatom alebo 99% ródiom.   Chybný výrobok Vám bude po predložení záručného listu spolu s dokladom o zaplatení bezplatne opravený alebo vymenený, ak sa preukáže vada výrobného charakteru.

Šperk má charakter spotrebného materiálu, má svoju dobu prevádzkyschopnosti a životnosti, ktoré sú závislé najmä na spôsobe jeho používania a zaobchádzania, podmienkach, ktorým je vystavený a pod. Šperky vyžadujú zvlášť dôslednú starostlivosť a zaobchádzanie podľa predpísaných odporúčaní, ktoré sú uvedené ďalej v návode.

Bežné opotrebenie povrchu, ohnutie alebo zlomenie šperku, poškodenia vzniknuté nárazmi, iné mechanické poškodenia, ošúchanie pozlátenia či zmena farby chemikáliami alebo kozmetikou v dôsledku neopatrnej manipulácie, nemožno pokladať za vadu výrobného charakteru. Ak dôjde k takýmto poškodeniam šperku, jeho nesprávnym používaním, reklamácia nebude uznaná.

Šperky sú vyrábané z vysoko kvalitnej nerezovej ocele 316L, následne sú upravené 23,5 karátovým zlatom alebo 99% ródiom. Povrch sa vyznačuje odolnosťou voči korózii a je primerane odolný voči mechanickému poškodeniu. Napriek tomu je potrebné so šperkom zaobchádzať adekvátne a možnosti poškodenia šperku predchádzať.  

Ak je potrebné šperk vyčistiť, stačí ho opláchnuť v čistej alebo mydlovej vode, ktorá má letnú teplotu: max 30°C. Šperk na záver osušte jemnou tkaninou. Drobné znečistenie šperkov odstránite špeciálnou handričkou na to určenou, ktorá je súčasťou balenia zakúpeného šperku. Vyvarujete sa kontaktu šperku s rôznymi kozmetickými prípravkami, chemikáliami, nadmernou vlhkosťou, extrémnou teplotou a agresívnym potom, pretože v takýchto prípadoch môžu šperky ľahko zmeniť svoju farbu, na čo sa nevzťahuje záruka, pretože nejde o chybu výrobného charakteru.

Šperky, ktoré sú vyrobené z viacerých častí, sú kombinované s drahými kameňmi, minerálmi, perlami, sklenenými korálikmi, koženými alebo textilnými materiálmi, atď., je potrebné pri čistení postupovať opatrne. Pri čistení sa vyvarujte kontaktu s vodou, pretože ďalšie doplnkové materiály, by mohli byť pôsobením vody poškodené. Ak takýto typ šperku potrebuje vyčistiť, použite iba suchú mäkkú handričku, ktorá je súčasťou zakúpeného šperku.  

Aby bola životnosť Vášho šperku čo najdlhšia, je potrebné dodržiavať niektoré zásady. Odporúčame:

 • Šperky sú určené na príležitostné nosenie, preto ich nenoste pri činnostiach, kde je možné ich poškodiť. Odkladajte ich pred spánkom, pri sprchovaní, umývaní riadu a iných manuálnych činnostiach v domácnosti, športe a pod.
 • Vyhýbajte sa noseniu šperkov vo veľmi prašnom alebo vlhkom prostredí plavární, bazénov a  sáun, chráňte ich pred extrémnymi teplotami a pôsobeniu morskej vody a vody s obsahom chlóru.
 • Každý šperk odkladajte oddelene, aby nedošlo k vzájomnému poškriabaniu povrchu. Uchovávajte ich vo vyhovujúcich podmienkach, napr. v samostatných textilných/PVC vrecúškach, oddelene v šperkovnici.
 • Šperky chráňte pred chemickými a čistiacimi prostriedkami, agresívnym potom a kozmetickými prípravkami ako lak na vlasy, telovou kozmetikou ako parfumy, krémy, atď.).
 • Šperky chráňte pred nárazmi a kontaktom s tvrdými a drsnými predmetmi, aby ste predišli  poškodeniu povrchu.
 • Nevystavujte šperky nadmernej záťaži a manipulujte s nimi primerane, aby nedošlo k pokriveniu/ohnutiu tenkých častí šperku, roztrhnutiu retiazky (opatrnosť pri zapínaní/odopínaní).

Starostlivosť o grafické obrazy

Grafické obrazy nevyžadujú žiadne špeciálne ošetrovanie ani lakovanie. Čistenie obrazu je možné len jeho utretím suchou mäkkou a čistou handričkou určenou na utieranie prachu.